Новини індустрії

Виставка фотографій «СИНДРОМ НЕВАГОМОСТІ», м. Київ

Проект «СИНДРОМ НЕВАГОМОСТІ» Юрія Ковальчика

Із емульсіографій на нас дивляться молоді оголені жінки. Хоча вік не має вирішального значення. І не завжди дивляться. Оголені, але не голі. Вони існують у своєму просторі, незалежні та іноді ледь агресивні у своїй незалежності, без одягу, соціальних масок і ролей. Ми дивимось на них немовби через вікна ілюмінаторів, а вони невагомо пропливають повз нас, дивлячись у наш бік. Як в уривках нестерпної реальності снів.

Їхня нагість заперечує естетику сучасних модних глянсових журналів. Іноді вона навіть ледь агресивна та шокуюча, проте водночас – тиха і прохолодна, така, яка створює незриму віддаль між глядачами та моделями.

Такий спосіб бачення відсуває на задній план сексуальні та еротичні мотиви, що дає шанс сприймати образ жінки у глибшому контексті. Принаймні, в ІНШОМУ...

Родзинкою проекту є унікальна техніка виконання фотографій. Завдяки їй вони виглядають як старовинні естампи, гравюри чи акварелі. Це класичний «hand-made», коли відбитки виготовляються вручну на основі художнього паперу і звареної за авторським рецептом фотоемульсії. Рецепт і спосіб нанесення емульсії запатентовані та носять оригінальну назву «емульсіографія». Це перший патент з нової фотографічної техніки, отриманий в роки незалежності України. Фотографії неможливо повторити, кожна світлина є унікальною.

//Усі екземпляри, отримані з одного негатива проекційним способом, є окремими художніми творами. Вони дуже істотно відрізняються між собою внаслідок використання емульсій з різними характеристиками, які наносяться на різноманітні сорти художнього паперу. Також мають значення способи нанесення емульсій і розчини для проклейки паперів, конфігурації мазків, особливості поливу, тонування емульсій і желатину органічними та неорганічними барвниками, види поверхонь та кольори паперів. Фенол, формалін, алюмокалієві та хромокалієві квасці, які використовуються у процесі виготовлення творів, забезпечують виняткові якості отриманих робіт і їхнє „довголіття”. Ці речовини в сукупності мають потужну фунгіцидну дію, ефективно задублюють емульсії та дають можливість 7-28 годинної промивки відбитків, що забезпечує їх архівне зберігання (середній час промивки – 12 годин). Фотографії, отримані схожими способами, успішно зберігаються з минулого та позаминулого століть//

Про автора:

Юрій Ковальчик народився у Львові. З 1998 р. є членом Національної спілки фотохудожників України. З 2000 р. – член Художньої ради Львівської організації Національної спілки фотохудожників України. У 2000-2004 рр. – член Правління Львівської організації. З 2006 р. – артдиректор Міжнародної творчої групи „Білий квадрат”.
Учасник багатьох групових виставок в Україні та за кордоном. У 1995 р. ілюстрував фотографіями книгу „Права дитини”. Учасник міжнародного проекту „Інсайт. Українська чорно-біла фотографія XXI століття”. У 2008 р. вийшов однойменний альбом, де представлені також і роботи Юрія Ковальчика.

Персональні виставки:
1985 р. – Львівський державний університет;
2005 р. – Артгалерея „Дзиґа”, м. Львів;
2007 р. – Артгалерея „Дзиґа”, м. Львів;
2007 р. – Державний історичний музей, м. Дніпропетровськ;
2007 р. – Палац мистецтв „Дрогобиччина”, м. Дрогобич;
2008 р. – Культурний центр „Беннохауз”, м. Мюнстер, Німеччина;
2008 р. – Артгалерея „Артфото”, м. Ченстохова, Польща;
2008 р. – Міжнародний фестиваль ім. Бруно Шульца, м. Люблін, Польща;
2008 р. – Артгалерея „Щілина”, м. Рівне;
2008 р. – Музей історії фотографії, м. Краків, Польща.
2009 р. - галерея "Худграф" , м. Київ.

Роботи Юрія Ковальчика знаходяться у музеях та галереях Італії, Польщі, України, приватних колекціях Канади, США, Великобританії, Німеччини, Польщі та Молдови; зокрема, у Музеї історії фотографії Алінарі (Флоренція, Італія), Музеї історії фотографії (Краків, Польща).

З 4 по 17 травня 2009 р. «СИНДРОМ НЕВАГОМОСТІ»
Відкриття виставки 03.05.09 о 17:00 «ІНФОЦЕНТР» ДП «Мистецький арсенал» (м. Київ, Вул. Івана Мазепи 30)
З 11:00 - 20:00, вихідний - неділя
Телефон: +38 096 366.33.39, +38 044 288.52.24

Нові фотографії