Фотографія Город, архитектура / Щукін Олександр / photographers.ua
кадрувати фотографію золотий перетин фотографії відтінки сірого повноекранний режим
Посилання:
Фотографія:
  1. ← Остання фотографія

Про фото

 
Рейтинг: +68.57  
Оцінка фотографії: +68.0
Переглядів: 57 / 118
Завантажено: 21 серпня, 21:06  
Категорія: Місто, архітектура
Переглянути: альбом Прага

Exif

Виробник: NIKON CORPORATION
Модель: NIKON D5100
Витримка: 1/250
Діафрагма: 4.2
Фокусна відстань: 85
ПЗ: Adobe Photoshop CC 2019 (Windows)
Голоси
5 коментарів
  • Andriy
    Andriy 22 серпня, 8:15 0
    Цікава робота!
  • Олександр Бурдейний
    Олександр Бурдейний 22 серпня, 15:28 0
    - Цікаво. Варто було б пояснити, що воно таке...
  • Щукін Олександр
    Щукін Олександр 22 серпня, 20:10 0
    Будинок видавця Олександра Шторха на розі Староміської площі - одна з найбільш примітних будівель столиці.
    Фасад будинку не виділяється ліпними елементами, барельєфами або іншими об'ємними деталями, як сусідні будівлі - тим ефектніше виглядає на рівній стіні його витончений готичний еркер.
    Коли будинок Шторха реконструювали, архітектор Фрідріх Охман планував створити в новій будівлі рівний фасад без рельєфних прикрас. Зодчий хотів відновити середньовічний вигляд будинку, до того ж на великій площі гладкої стіни планувалося виконати розпис. Однак красивий еркер в готичному стилі просто не можна було зруйнувати. Його необхідно було зберегти - так вирішили архітектори, будівельники і сам власник будівлі.
    Будівельними роботами керував архітектор Франтішек Тіхна. Під час внутрішнього перепланування будинку робочих чекав сюрприз - всередині будівлі виявилася маленька каплиця. Входу до неї не було - в загадковому спорудженні не знайшлося взагалі ніяких дверей. Коли все-таки вдалося потрапити всередину каплички, там стояв стіл. На столі лежав меч, і ніяких більше слідів навколо не було. Як меч потрапив всередину каплиці, хто все це зробив - достеменно невідомо.
    В архітектурному вигляді Шторхова будинку втілився еклектичний стиль чеського неоренесансу з елементами Владиславської готики. Будинок стоїть на старовинному фундаменті. На його фасаді готичні фіали і романські отвори сусідять з фігурним аттиком ренесансного стилю із ступінчастим фронтоном. Будівля відрізняється чудовим фасадним розписом в техніці сграфіто. Ця робота художника Мікулаша Альоша - яскравий зразок Празького Сецессіона. Сюжети кольорових фресок зображують Святого Вацлава - покровителя чехів. Вацлав з списом на білому коні урочисто в'їжджає на Староместську площу. Фігура вершника оточена стилізованим рослинним орнаментом.
  • Щукін Олександр
    Щукін Олександр 22 серпня, 20:11 0
    Вацлав зображений поруч з деревом, а в хмарах над ним літає птах - символ свободи чеської нації. Ще три птиці зображені у верхній частині фасаду. Це лелеки - вони дуже популярні в Чехії. Лелек часто зображують у вигляді будинкових знаків на фасадах будівель. З ними пов'язані народні легенди - вважається, що ці птахи приносять щастя.
    Фасад Шторхова будинку зображеннями цих птахів прикрасили цілком закономірно. Прізвище «Шторх» німецькою мовою означає: «лелека». Крім птахів і Вацлава на фасаді будинку можна побачити старовинний герб Праги, герб королівства Чехія і імена власників будівлі.
    У старій Чехії було традицією давати будівлям імена, пов'язані з їх господарями. Історія Шторхова будинку сходить до XV століття. За століття він змінив вже багато імен. Його називали «Маршалковський будинок», «Будинок у чорних воріт». Найвідомішою старовинною назвою було - «У кам'яної діви Марії» - скульптурний домовий знак ви можете і зараз побачити в правій нижній частині фасаду.
    Будинок Шторха сьогодні не можна назвати зразком будь-якого певного архітектурного стилю. Він є пам'ятником епохи модерну, і, по суті, він еклектичний. Цей будинок привертає туристів своєю незвичайною красою без надмірностей. Завдяки поєднанню різних стилів він вдало вписався в забудову Староміської площі. За його нинішнього вигляду можна простежити всю історію празької архітектури.
  • Вячеслав
    Вячеслав 29 серпня, 21:47 0
    цікава світлина...
    та й гарна...
  • Увійдіть в систему, щоб мати можливість коментувати та голосувати.

Вибір редакції